מהם ההרגלים שלנו ומהו מקורם?

שינוי הרגלים הוא ללא ספק, אחד הדברים הקשים ביותר לעשות לרבים מאיתנו. הרגלים הינם אלמנטים התנהלותיים שונים, המתבססים להם במהלך חיינו, ותפקידם לקבע את התבניות שלנו, מבלי הצורך לתחזקן כל העת.

רגשות שליליים מנהלים את חיינו, האם זו אמת?

אכן, אנחנו משתדלים להמנע מלחשוב על הדבר, אך כשאנחנו עומדים ומסתכלים על חיינו, אנחנו יכולים לראות שבפעמים רבות, למעט מקרים ייחודיים, הרגשות השליליים מנהלים או מאיימים לנהל את חיינו. אנחנו נלחמים כמובן ברגשות אלה, ומוכנים להיות איל נוגח ככל שמדובר בכעסים שעולים, אשמה שמתפשטת או בושה שמכסה אותנו. האם הקנאה, צרות העין, הרכושנות ועוד, הן תכונות יש להן מקום בעולמנו?

רגשות שליליים בעולמנו – מהי הסיבה לכך?

רגשות שליליים בעולמנו מופיעים כשאנחנו מתכוונים לטוב, אך הכוונה פוגשת במציאות, ובשל חוויות מסוימות, חסימות מסוימות וכדומה, אנחנו מעקמים את הקו הישר שמבקש לרדת למטה. למשל, כעס מתעורר בנו כשאנו חווים מצב שבו פוגעים בזכותנו הבסיסית לחיות, כפי שאנו רוצים, במרחב שאנו רוצים, כשמישהו מאיים עלינו או מתעלם מקיומנו שזה אותו הדבר בעולם אנרגטי רגשי. כשמישהו אינו רואה אותנו, ומתעלם מקיומנו, אנחנו עשויים לנטרל את האהבה שלנו אליו, ולכעוס. כך מתעוררים התקפי זעם, שהם חמורים מכעס, ולאחר זמן רב של תסכול והדחקה, עולה הזעם עקב פגיעה ממושכת, ומאיים לכלות בנו ובמציאות שלנו כל חלקה טובה.

חשיבות האהבה לעצמנו, כשאנו קמים בבוקר

האהבה הינה רגש שאפשר להתעסק בו רבות. אך האהבה לעצמנו היא דבר עוצמתי וברור יותר, שמוטב לנו לעמוד עליו, כדי להבין את העומק שבו, ועד כמה הוא יכול לנהל את חיינו שהוא חסר, ועד כמה הוא הופך הכל לפשוט, כשהוא מתקיים בטבעיות.

 

מהם ההרגלים שלנו ומהו מקורם?

שינוי הרגלים הוא ללא ספק, אחד הדברים הקשים ביותר לעשות לרבים מאיתנו. הרגלים הינם אלמנטים התנהלותיים שונים, המתבססים להם במהלך חיינו, ותפקידם לקבע את התבניות שלנו, מבלי הצורך לתחזקן כל העת.

נאמר, לדוגמא, שכל בוקר היינו קמים ותוהים אם אנחנו מעוניינים לשטוף פנים ולצחצח שיניים, לפני היציאה מהבית. זה היה יכול להמשיך, אם מדי יום, היינו תוהים לעצמנו אם אנחנו מעוניינים לאכול, ואם אנחנו אכן מעונינים, כיצד נעשה זאת? זו בעצם המשמעות של חינוך, של חיברות, ושל הקניית הרגלים ורכישת מיומנויות חיים, שאנו עמלים לקבל כל אימת שאנו חיים, יותר ויותר. אם היינו צריכים לחשוב מחדש על כל דבר קטן כזה, היינו מתקשים לנהל אורח חיים שוטף, שהיה מתקדם ומתפתח כל העת, עד כי היינו יכולים לקיים חיים שמתעכבים כל העת על אותם הדברים הקטנים שההרגלים פתרו בשבילנו מבעוד מועד.

 

להאמין בעצמך – זו לא עוד סיסמה, זו נוסחה להצלחה!

 

כשם שאנחנו מגיעים לכל שיא בחיינו, כך גם ההצלחה, אותה אנו מגדירים במספר דרכים עליהם נעמוד מיד, אנו יודעים, כי הדרך רצופה כשלונות. כשהם שהכשלון מסעיר ומטלטל, כך גם ההצלחה מרגיעה ומספקת. אך האם הכשלון יכול להיות גם מספק, ביודעין שלמדנו עוד צעד, בדרך להצלחה? 


מהו הקשר המתבקש בין תזונה טבעית ובין מחלות נפש? מדוע בשנים האחרונות מקשרים בין השניים, והאם יש אמת בהעמקה ואימוץ הרגלים לאורח חיים בריא, כשאנו מדברים על טיפול ותמיכה בחולי נפש? על השאלות האלו אנסה לענות בהמשך, ואולי רק לגעת, כי רוחב היריעה אכן רחבה מלהכיל.

מה הן קצבאות נכים?

 

מאז תחילת שנת 2018 מתנהל מאבק לא פשוט מצד אוכלוסיית הנכים בישראל. אחרי שנים שבהן התמודדו עם קצבת נכות בגובה כ-2,300 שקלים לחודש, הרימו הנכים קול צעקה רמה. המחאה הזו זכתה להד תקשורתי נרחב וזו סיבה בהחלט טובה להבין קצת יותר לעומק מה הן קצבאות הנכים, איך הן נקבעות ומי זכאי לקבלן.

מה הוא סל שיקום?

 

מי שמתמודד עם מגבלה נפשית מוצא את עצמו לא פעם בפני אתגר לא פשוט נוסף – הוא זקוק לסיוע שיאפשר לו להתמודד עם הבעיה. השיקום הנכון והליווי הם אלה שיעניקו לו את הכלים הנכונים ויעזרו לו להתפתח ולצמוח, גם כשהוא ניצב בפני אתגרים לא פשוטים. סל שיקום הוא אחד הפתרונות החשובים שקיימים והוא זה שמאפשר לנו להיכנס לתהליך השיקום בצורה יעילה באמת. כדי לעשות את זה נכון נדרש אישורה של ועדת סל השיקום, ועם קבלת האישור נוכל להמשיך הלאה. השאלה המתבקשת היא מה בדיוק כרוך בתהליך הזה.

חברה לבנית אתרים web4all