למי מתאימה המסגרת
הוסטל בית שני ר"ג מתאים לאנשים אשר מתמודדים עם פגיעה נפשית, זכאי סל שיקום. בעלי אישור להוסטל כוללני/מתוגבר. גברים ונשים, אוכלוסייה חילונית. גילאים: 20+ עד 60+. ללא בעיות פיזיולוגיות מגבילות ובעליי בריאות כללית תקינה. אשר מחפשים נקודת התחלה או אתחול מחדש לחיים עצמאים ומתפקדים יותר, לצד ההתמודדות הנפשית.

מבנה, נגישות ומיקום המסגרת 
ההוסטל ממקום במרכז רמת גן, על ציר ז'בוטינסקי בין רחוב ביאליק ולרחוב הרצל. בקרבת ההוסטל: תחבורה ציבורית לכל אזור גוש דן, קניון ביאליק, חנויות מכל הסוגים, כל קופות החולים, בתי מרקחת, ביטוח לאומי, משרדי עיריית ר"ג , מקומות תעסוקה שיקומיים.
מבנה ההוסטל עצמו הינו בניין בן שלוש קומות, מחולק לארבע דירות. 22 חדרים פרטיים ו – 4 חדרים של שני שותפים. מועדון לפעילויות פנאי ואספות לכלל הדיירים. בכל דירה: מטבח, סלון, פינת מחשב, מכונת כביסה ומייבש, בין 2-4 מקלחות ושירותים (יחס של מקלחת/שירותים לכל שלושה דיירים), הבניין ללא מעלית.

1 (16) 1 (7) 1 (2) 1 (8) 1 (19) 1 (13) 1 (1) 1 (10) 1 (17) 1 (18)

הצוות הטיפולי/שיקומי
את ההוסטל מלווה צוות מקצועי : מנהלת בעלת ניסיון מקצועי של 13 שנים בבריאות הנפש, מתאמי טיפול (ממקצועות הטיפול השונים), פסיכיאטר, אחות מוסמכת ודיאטנית קלינית. אב בית במשרה מלאה. בנוסף מאיישים סביב השעון בכל ימות השנה צוות מדריכי שיקום אשר מלווים אישית כל דייר לפי תוכנית השיקום האישית וצרכיו. בנוסף מדריכי השיקום עובדים קבוצתית עם כל דירה לפי צרכיה המשותפים. הצוות שלנו מאופיין בגיוון מקצועי, גילאי, בעלי ניסיון רב בשנים.

3 (1) 3 (2) 3 (3) 3 (4) 4

ייחודיות המסגרת והפעילויות
הוסטל בית שני ר"ג רואה חשיבות רבה בעשייה שיקומית מתוך אמונה בהחלמה ותקווה. סדר יום הינו אבן יסוד של ההליך השיקומי בעיקר למתמודדים בתחילת דרכם ולכן כל הדיירים משולבים במסגרות תעסוקתיות שונות (לפי יכולתם , רמתם ורצונם). הדיירים אחראים יחד עם צוות המדריכים על כל מטלות הבית: בישולים, ניקיונות, כביסות. אנו לא דורשים ידע או ניסיון מדיירים חדשים אלא רק נכונות ללמוד ולבצע בקצב שלהם את המטלות השונות.
בהוסטל בית שני ר"ג אנו שמים דגש רב על אורח חיים בריא ומאוזן. אנו מלווים ע"י דיאטנית קלינית ואחות ההוסטל בנושא ומנהלים דיאלוג פסיכו חינוכי פתוח עם הדיירים. בשנים האחרונות מצבם הבריאותי של רוב דיירי ההוסטל השתפר והתקדם.
עבודה עם ומול משפחות הדיירים הינה בעלת ערך רב עבורנו. בכל השנה מתנהלת שיח פתוח וישיר עד כמה שאפשר ופעמיים בשנה ישנם אירועים אליהם מוזמנות המשפחות והחברים: ערב משפחות שנתי ובזאר ההוסטל.
התערבויות טיפוליות ושיקומיות במסגרת ההוסטל: בנוסף לעבודה הפרטנית שנעשית עם כל דייר סביב תוכנית שיקום אישית תחת פיקוח מתאם הטיפול תוך שיתוף מלא ובגבוה עיניים של הדייר וכלל הצוות. ישנם מספר קבוצות בעלות ערך משלים לתהליך, כל דייר משויך לפחות לקבוצה אחת לפי בחירתו: ניהול מחלה והחלמה (IMR), פיתוח מיומנויות וכישורים חברתיים ובין אישיים (SCIT), פסיכודרמה (פרטני וקבוצתי), קבוצת תזונה ואורח חיים בריא, ועד דיירים.
פנאי וטיולים – בכל שנה אנו יוצאים לשני טיולים: חד יומי ושנתי, מסיבות סביב חגים - כל אלו מאורגנים ע"י ועד דיירי ההוסטל. בנוסף פעילות פנאי מיוחדות שמתארגנות מידי פעם (כלבנות טיפולית, גינון שיקומי, טבע תרפיה, ועוד).

פרטי התקשרות

מנהלת: ענבל סלע אשל
כתובת: ז'בוטינסקי 73, רמת-גן
מספר ישיר: 03-3741118 שלוחה 3
פקס: 03-6125525